3.zápas semifinále sme zvládli
29.4.2017 12:53 od: Lukáš

Výborný kolektívny výkon a hetrik "Válca" nás poslal do vedenia v sérii s Martinom 2:1.
HBK Hokejmarket Skalica 3:2 Imperial Vitamins Martin (0:0;1:1;2:1) O všetky góly sa postaral Válek

Skaličania začali stretnutie aktívnejší, ale do vyslovenej gólovej šance sa nedostali. Aktívny bol predovšetkým útok Lantos , Válek, Patrik janáč. Ak sa aj dostali mužstvá k streľbe, šance zneškodnili spoľahliví brankári. Až v poslednej minúte išiel na trestnú lavicu Rampáček, ale najväčšiu šancu si vypracoval rýchly martinusík, ktorý sa dostal aj cez brankára Heczka, ale trafil iba žŕdku.

V druhej tretine boli v 22. minúte domáci odmenení za aktivitu, keď sa po spolupráci Lantoša a Holazu presadil Válek. Lenže Záhoráci poľavili v aktivite a skúsení Martinčania okamžite trestali. Tento gól domácich pribrzdil a až do konca tretiny bola hra vyrovnaná.

Stredoslovákom vyšiel skvele vstup do tretej tretiny. Už v 20 sekunde okamžite po vyhranom buly presne trafil Drábik a razom museli domáci doťahovať. Hokejmarket zvýšil aktivitu a v 33. minúte potiahol loptičku Lantoš, naservíroval ju Válekovi a ten preukázal svoje strelecké kvality a bolo vyrovnané. Domáci aj naďalej pokračovali v aktivite, dostávali sa aj do dobrých príležitostí, ale v bránke Martina niekedy doslova čaroval Heczko. Až v poslednej minúte nešťastne zahral vysokou hokejkou hosťujúci hráč, domáci dostali výhodu presilovej hry a po tlaku 32 sekúnd pred koncom dovŕšil svoj hetrik Richard Válek. Hostia sa ešte pokúsili hrať bez brankára, ale nezostalo im veľa času a tak získali výhodu mečbalu Skaličania.

Hokejmarket môže o svojom postupe rozhodnúť už v nedeľu, keď proti Martinu nastúpi opäť v domácej The Paleta Aréne, ale už od 11:00.